Атлетик Билбао победи Валенсия с 2:1 на Местайя в срещата между двата тима

...

Атлетик пак излъга Валенсия, прилепите са в зоната на изпадащите

Атлетик Билбао победи Валенсия с 2:1 на " Местайя " в срещата сред двата отбора от 21-вия кръг на Ла Лига. Така баските задълбочиха рецесията при " прилепите ", които записаха пета поредна загуба във всички шампионати и общо шести мач без триумф на сметката си.

Домакините първи откриха резултата в 17-ата минута, когато след замяна на двойни подавания в наказателното поле Илаиш Мориба продължи към Саму Кастийехо, който прати топката във вратата за 1:0.

В 30-ата минута обаче Атлетик възвърне равенството. Нико Уилямс получи в предни позиции и сред четирима играчи на противника съумя да откри пространство и да стреля във вратата за 1:1.

В 40-ата минута шансът обърна тил на домакините, откакто изстрел с глава на Уго Дуро кацна на напречната греда.

В 72-рата минута обаче гостите изковаха успеха си, вкарвайки втори гол. Ойхан Сансет овладя подаване на Иняки Уилямс и със страховит шут означи неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

Така Атлетик събра актив от 32 точки и излезе на 7-ото място в класирането. Валенсия пък се свлече до рисковата зона на 18-ата позиция с 20 точки.